atrakcje ciechocinka

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów Ciechocinek 2024

Festiwal Romów Ciechocinek

Przez ponad 25 lat, Ciechocinek na kilka dni stawał się stolicą kultury i muzyki romskiej. Wszystko przez odbywający się cyklicznie Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów. Obecnie jego organizacja w Ciechocinku jest wstrzymana. W jego miejsce odbywa się festiwal „Vistula Sounds„.

 

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów Ciechocinek

Festiwal Romów Ciechocinek​

Koncerty współprowadziła Anna Popek z Telewizji Polskiej. W jednym z wywiadów pochwaliła się, że Romowie zaakceptowali ją i nazywają siostrą. Gwiazda nie wyobraża sobie, by nie przyjechać do Ciechocinka na festiwal. Bo podobnie jak wykonawcom – Don Vasylowi trudno odmówić. To nie tyko poeta, muzyk i kompozytor, ale również animator kultury. Za zasługi na tym polu został odznaczony m.in. medalem Gloria Artis.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem widzów. Grupowe rezerwacje, napływające z całej Polski, to raczej standard niż wyjątek. Jeśli ktoś chciał przyjechać do Ciechocinka na cały festiwal albo połączyć dłuższy wypoczynek w kurorcie z festiwalem, musiał zarezerwować nie tylko bilety (te były względnie tanie, miejsca stojące – a przecież przy takiej muzyce trudno usiedzieć – kosztowały około 40 złotych).

Festiwal muzyki cygańskiej Ciechocinek

Festiwal Romów 2024

Festiwal Romów wymyślił, promował i prowadził Don Vasyl Szmidt, niestrudzony propagator romskich zwyczajów i muzyki. Dzięki niemu co roku na Stadion Miejski przy ul. Tężniowej 6 w Ciechocinku zjeżdżała czołówka twórców i wykonawców romskich z całego świata. Byli tu m.in. Sara Textiera, Dusi Bend, Monika Bagarova, Cygańscy Książęta, Balkan Express Band, Terme Roma, Teatr Rada, Dziani (też jako prowadzący).

Wydarzenie to ściągało do Ciechocinka fanów kultury i muzyki romskiej z całej Europy. Przez cały czastrwania festiwalu ulice Ciechocinka były pełne muzyki i tańca.

Gdzie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku?

Stadion Miejski w Ciechocinku, ul. Tężniowa 6 to miejsce, które na dwa dni stawało się sceną na której pojawiali się artyści występujący na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku.

Kiedy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku?

Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku pod patronatem Króla Romów Henryka Nudziu Kozłowskiego nie odbędzie się. Wydarzenie zostało odwołane bezterminowo.

Gdzie można kupić bilety na Festiwal Romów w Ciechocinku?

Bilety na Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów nie są dostępne z uwagi, że wydarzenie jest odwołane bezterminowo.

Cennik biletów na Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku?

Bilety na Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Kultury Romów nie są dostępne z uwagi, że wydarzenie jest odwołane bezterminowo.

Jak dojechać na Festiwal Romów w Ciechocinku?

Przez cały rok kursuje komunikacja miejska w Ciechocinku, która dla wszystkich pasażerów jest darmowa.

Noclegi w Ciechocinku?

W Ciechocinku jest wiele obiektów oferujących noclegi. Od kwater prywatnych, pensjonatów po hotele.

Atrakcje

Poznaj ciekawe miejsca

Wydarzenia

Poznaj ciekawe wydarzenia

Restauracje

Poznaj ciekawe smaki