atrakcje ciechocinka

Prowadź do Ciechocinka

Prowadź do: Ciechocinek

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie można znaleźć idealne miejsce do relaksu i odnowy biologicznej, odpowiedź jest prosta. Wystarczy, że powiesz do swojego Google Asystenta “Prowadź do Ciechocinka“, a zostaniesz zaprowadzony do jednego z najbardziej urokliwych uzdrowisk w Polsce.

Dlaczego warto jechać do Ciechocinka?

Ciechocinek jest miastem o charakterze uzdrowiskowym. W mieście praktycznie nie ma przemysłu, znajdują się tu m.in. szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe (wczasowo-turystyczne), zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele, restauracje, warzelnia soli. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, skwerów, kwietników i dywanów kwiatowych. Co roku przyjeżdża wielu kuracjuszy i turystów (52 tys. w 1980 r., 185 tys. w 2017 r.). Podstawą rozwoju są wody lecznicze: chlorkowo-sodowe, bromkowe, jodkowe, żelaziste, borowe, które pochodzą z licznych na tym terenie źródeł solankowych. Leczy się tutaj choroby narządów ruchu, reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, kobiece, układu oddechowego, nerwowego i krążenia.

Dzięki bogactwu naturalnemu Ciechocinek stał się jedną z bardziej znanych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce i Europie. Obecnie w mieście znajduje się kilkanaście zakładów lecznictwa uzdrowiskowego. Przykładem obiektu uzdrowiskowego z własną bazą zabiegową, w której wykorzystuje się surowce naturalne jest Hotel Amazonka Conference & SPA. W północnej części uzdrowiska znajduje się Park Zdrojowy, założony w latach 1875 – 1876 w stylu krajobrazowym z licznymi gatunkami drzew i krzewów (także egzotycznymi) jego projektantem i twórcą był Hipolit Cybulski. Ciechocinek posiada również oryginalny rezerwat florystyczny – stanowisko słonorośli (m.in. soliród zielny, mlecznik nadmorski, aster solny) ujęte od 1962 roku w 1,88 ha rezerwatu Ciechocinek w pobliżu tężni III.

Atrakcje Turystyczne

Poznaj ciekawe miejsca

Atrakcje Kulturalne

Poznaj ciekawe wydarzenia

Atrakcje Kulinarne

Poznaj ciekawe smaki